top of page
a1.jpg
jap coffee 2 .jpg

Japanese Coffee Experience

חווית קפה בעולם

חווית קפה יפנית

אז מה לקפה וליפן? ירימו גבה חובבי התה הירוק ואכן יפן היא מדינה הידועה בתרבות התה שלה, ומעטים מודעים לעובדה כי הקפה ממלא כיום נישה רחבה הן בשוק והן בסגנון החיים היפני. הקפה תפס ביפן חזק באמצע המאה הקודמת [1950] כחלק מתהליך התקרבות יפן לתרבות המערב,במיוחד בקרב בני המעמד הבנוני גבוה. המעניין הוא שחליטת הקפה ביפן נעשת בטכניקות הלקוחות מעולם התה,ורובן מתבססות על עולם הפילטרים [ שיטות Drip טפטוף],בעיקר פילטר V60 וחליטות קרות כגון ה Cold brew [קולד ברו -חליטה קרה].

קפה V 60

* קולדברו [מוגש בקיץ]

מוגש עם גבינת פוקרינו/חלומי ופרי בצד.

אפשרות לתוספת חלב בצד.        35 ₪.

למעוניינים בפילטר V 60  בלבד - 18 ₪.

a5.jpg

Vietnamic Coffee Experince

חווית קפה וייטנאמית

סיפור האהבה בין וייטנאם לקפה התחיל מאוחר יחסית,רק בתחילת המאה שעברה אז הצרפתים הביאו איתם את המשקה אהוב לראשונה. בגלל המחסור בחשמל ועקב כך הקושי לשמור חלב ניגר בקרור החלו לשתות את הקפה עם חלב מרוכז המשמש כחלב וכממתיק גם יחד.כיום וייטנאם היא המדינה השנייה בגודלה בעולם בתור יצואנית קפה לאחר ברזיל, אך היא הרבה פחות מוכרת בגלל שהיא מגדלת קפה מזן רובוסטה [בעל טעם מריר יותר ועם אחוז קופאין גבוה יותר מאשר הערביקה אהובה בעולם המערבי]. הקפה הוייטנאמי הוא חזק מאוד ועובר חליטה בפילטר מיוחד הנקרא פילטר וייטנאמי. ומוגש עם חלב מרוכז או בגרסתו הטבעונית חלב קוקוס וקוביות קרח.[ונאכל עם גרעיני דלעת מלוחים]

אצלנו מוגש  הקפה הוייטנאמי עם חמאה ומלח [בצד כמובן,

כדאי לערבב מעט חמאה וקמצוץ מלח בקפה,להדגשת הטעמים]

וכן קרקר כוסמין עם גרעיני דלעת.

* ישנה אפשרות לחוויה טבעונית עם קרם קוקוס במקום חלב מרוכז

 

מחיר - 28 ₪

למעוניינים בקפה וייטנאמי בלבד ללא תוספות,קטן/גדול   18/16 ₪.

vienna-coffee-black-bean.webp
a1.jpg
it coffee.jpg
Asset 2.png

Italian Coffee Experince

חווית קפה איטלקית

איטליה וקפה השילוב האולטמטיבי..בירת האספרסו ,המקינטה ,האפוגטו וכל מה שטעים. הקפה הגיע לוונציה כבר במאה ה16 ובתחילה העולם הנוצרי התנגד למשקה הממכר,למזלם האפיפיור דאז קלמנס השמיני ,ניסה את הקפה ,אהב את טעמו המריר במיוחד והתאהב.[בקפה כמובן...]מכונת האספרסו הומצאה באיטליה לקראת סוף המאה ה-19 ולאחר מספר שנים פותחה גם המקינטה,שחברת ביאלטי הביאה אותה לכל בית איטלקי. הקפה האיטלקי מריר ובדרך כלל נקלה בקלייה כהה,שותים אותו בכוסות קטנות ובלגימה אחת או שתים מהירות בדרך לעבודה,ולכן הוא נעשה בטמפרטורת החדר ולא רותח כמובן.

החוויה האיטלקית שלנו:

מקינטה –קטנה/גדולה [אפשרות לקפה מריר או פרותי]  30/26 ₪

אנחנו מבשלים את המקינטה שלנו עם חלב-ישנה אפשרות למקינטה ללא חלב או חלב בצד.  מגיע עם ביסקוטי וקוביות סוכר בצד.

 

מומלץ בחום לשלב עם המקינטה שלנו עוגת טרמיסו אכותית המגיעה עם כוס אספרסו כפול קצר וליקר קפה לצידה. [45 ₪]

a5.jpg

חווית קפה מכסיקנית

Mexican Coffee Experience

הקפה הגיע למקסיקו בתחילת המאה ה19' מקובה והרפובליקה הדומיניקנית. מרבית גידול הקפה במקסיקו מתרכז באזורים הדרומיים של המדינה ,שם מזג האוויר ממוזג יותר ומתאים לגידול הערביקה העדינה. בגלל קרבתה לארה"ב היא הפכה במהרה להיות מעצמה של גידול קפה אורגני ,הנצרך בכמות גדולה אצל המעצמה השכנה. הקפה המקסיקני הוא בעל טעמים מתובלים ושוקולדים,והכנת משקה הקפה במקסיקו נקראת" קפה דה אולה" –קפה של סיר בישול. התהליך הומצא ע"י הנשים המקסיקניות שבמהלך המהפכה במקסיקו [1910] בישלו את משקה הקפה המלא באנרגיה[ קינמון,שוקולד,סוכר קנים] בשביל לתת כוחות לחיילים בקרב.

הקפה המקסיקני שלנו מבוסס על אספרסו חזק,בתוספת ליקר קפה,קינמון קצפת עשירה עם כוכב אניס. וקובית שוקלד ליד.

מוגש ליד להשלמת החוויה מטבל גוקאמולי קטן עם תוספת צ'ילי להדגשת הטעמים ומעט נאצוס אכותי.

  • אפשרי לקבל חלב חם בצד להוספה למשקה.

מחיר - 40 ₪

*למעוניינים,קפה מקסיקני בלבד- 25 ₪

mex 4.jpg
a1.jpg
black coffee 2 .jpg

Black Coffee  Experience

חווית הקפה השחור

קפה שחור-הקפה השחור הוא בעצם צורת בישול הקפה הראשונה שהייתה מוכרת לעולם. מגילוי הקפה אי שם באתיופיה במאה השביעית ועד להמצאת מכונת האספרסו. העולם שתה קפה שחור [סביב המאה ה17 הוסיפו לו באירופה חלב,והפכו את טעמו לעדין יותר] מדוע הוא נקרא הרבה פעמים ,קפה טורקי? כי האמפריה העותמנית ששלטה מהמאה ה 13 בעצם שלטה גם על גידול והסחר של הקפה מתימן. לפי הסיפורים בעקבות תבוסת העותמנים  בקרב נגד האימפריה האוסטרו הונגרית ב1683 ,הם השאירו בשדה הקרב שקים של קפה ,אותם לקחו הפולנים כשלל מלחמה והתאהבו בטעם המריר, מהר מאוד הקפה הגיע לכל אירופה, אך השם קפה טורקי - נשאר. מבושל על מדורה, עם הל או בלי הל,מונח על סיר החמין של שבת ,בתוספת גרניום.. לקפה השחור מסורות וסגנונות רבים, כל עם ועדה ,עם הקפה המיוחד שלו.

הקפה שלנו מבושל באיטיות על האש,עשוי מבלנד משובח של קפה בקלייה בנונית [ערביקה אתיופית אינדונזית ומעט רובוסטה]

מגיע עם תמר ישראלי ועוגיית מעמול.

 

קפה ליחיד/לזוגי - 28/22 ₪

bottom of page